Pozvi Pivídky na pivo

Pokud vás zajímá, kdo proboha za celým tím šíleným podnikem Pivídek vlastně stojí, seznamte se s celým dvoučlenným redakčním týmem:

Kryštof Materna: Již od dětství poznamenán výpary z Branického pivovaru, po zvládnutí elementárního učiva napřel veškerou svou snahu do pivních studií. Navzdory tomu, že jeho vysokoškolský obor (socio-ekonomická geografie) zdánlivě s pivem příliš nesouvisí, celé studium tvrdošíjně odevzdával pivně orientované seminární, bakalářské a nakonec i diplomové práce, a v okamžiku, kdy si na tom založil i studium doktorské, tak už to všichni vzdali a uznali, že birogeografie není jen pojem, který si sám vymyslel. Kromě toho je spoluautorem Českého pivního atlasu a jediným autorem Pivandru – série pivovarských průvodců, které jsou dalším dokladem úpadkovosti půlliteratury mezi literárními žánry. Mimo to poctivě pracuje, ale stále se mu nedaří přesvědčit zaměstnavatele, že pivo souvisí i s kamionovou dopravou. Na další akademické půdě – Fakultě pivních studií, kterou sám spoluzakládal, mu byl udělen titul CSc. (kandidát sklerózy).

Jan Karel Bartuška: Na stejné fakultě si sám udělil titul PDh. (pokročilá dehydratace). Vychován byl ve stínu uzavřeného Nuselského pivovaru a tak se zřejmě pod vlivem strachu, že pro dostatečnou zásobu piva nelze spoléhat na podniky, které mohou zavřít, pustil praktičtější pivní cestou. Jeho domovarnické pokusy zeptopivovaru Nuselské Hovado končí většinou minimálně z padesáti procent přímo ve sládkovi. Když už ovšem zvládne něco ze svých várek ihned nezkonzumovat, setkává se většinou s kladnými  ohlasy. Ani on se bohužel pivem neživí - tedy ve smyslu, že by si jím vydělával - a jeho návrhy, že založení firemního minipivovaru by mělo kladný vliv na pracovní morálku a umožnilo pojmout řízení letového provozu kreativnějším způsobem, zaměstnavatel vytrvale ignoruje.

Pivídky jsme spolu založili už v roce 2011. Původní záměr, tedy mít prostor pro prezentaci našich mnohdy nečekaně směřovaných povídek o pivu, které daly stránce název, se postupně více orientoval na kvalitní a aktuální mapu pivovarů. Stránky prošly nutným faceliftem v roce 2021, kdy mimo jiné přibyly i vychytávky pro registrované uživatele.

Veškerý obsah Pivídek tvoříme a nabízíme zcela zdarma. Minipivovary zkoušíme na vlastní játra. Jsme samozřejmě velmi rádi, pokud se vám Pivídky líbí – svoji přízeň můžete vyjádřit i drobnou finanční podporou a můžete nás pozvat na pivo:

Pozvat přes QR kód

QR platba

Bankovním převodem

Číslo účtu: 2601285952/2010
Var. symbol: 223540
IBAN: CZ16 2010 0000 0026 0128 5952
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

Kontakt: Pokud nám chcete cokoliv sdělit, můžete nás kontaktovat na mailu redakce@pividky.cz, nebo na Facebooku.