Kapitoly z Birogeografie: Pivní regiony Evropy

Osnova přednášky Fakulty pivních studií Univerzity alkoholu ČR.

Přednášející: Kryštof Materna, CSc. (kandidát sklerózy)


Profesor Materna, Kandidát sklerózy, se dlouhodobě snažil posunout mapování trendů v evropském pivovarnictví na substátní, regionální úroveň. Problémem bylo, že pro potřeby několikadenní mravenčí práce sběru potřebných dat nikdy nevydržel dostatečně dlouho střízlivý a výsledky, kde mu například vycházelo, že Laponsko má 6 miliónů pivovarů na kilometr čtvereční, si netroufl publikovat.


Při přednáškách popisujících rozdíly v pivní kultuře mezi jednotlivými zeměmi a regiony se však často dostával do úzkých a volal pak: „Krucinál himlhergot, já mít pořádnou mapu, všechno byste na tom hned viděli, blbci jedni nepozorný!“ (viděl v tu chvíli patrně dvojmo a považoval uklízečku za dva studenty). Nakonec tedy využil jedné zvlášť silné kocoviny k týdenní detoxikační kůře, během níž shromáždil všechna potřebná data a vytvořil mapy evropských regionů NUTS 2 podle počtu pivovarů na obyvatele a na kilometr čtvereční.


To vzbudilo takový ohlas, že na přednášku dokonce dorazilo několik posluchačů. Prof. Materna tentokrát mluvil spatra, opírajíc se ve svém výkladu pouze o tyto dvě mapy, pročež jednu natrhl a druhá se na něj převrhla i se stojanem, jako dokument o průběhu přednášky tedy musí posloužit následující zápisky talentovaného primána Josefa Vopičky, dochované v jeho ohmataném sešitu hned vedle zápisků z bouřlivé partie mariáše:


Autentické zápisky z přednášky Pivní regiony Evropy (J. Vopička) 


Doplnění zápisků o mapové podklady prezentované na přednášce:Počet pivovarů na 1000 km2 dle regionů NUTS 2Počet pivovarů na jeden milion obyvatel dle regionů NUTS 2

Autor: prof. Kryštof Materna, CSc. (kandidát sklerózy)
Vloženo: 18. 1. 2013

Přidejte komentář

Komentáře (0)

Buďte první, kdo přidá komentář ke článku!