Co skrývají prezidentští kandidáti v ledničkách?

Naše seriosní média poskytují před letošními prezidentskými volbami občanům vskutku nadstandardní servis pro informovanou volbu. Po debatě manželek kandidátů poskytli i neméně zajímavou diskusi jejich mluvčích.

Časopis „Chovatel“ už má zpracované interview s jejich domácími mazlíčky (pro zajímavost, vyjde pod názvem „Kandidátův křeček: viděl jsem věci, kterým ani v běhacím kolečku nelze uniknout“). A celostátní Deník přinese ve čtvrtek exkluzivní rozhovor s jejich popeláři. Co ovšem tradiční média tradičně ignorují, je jejich vztah k pivu. Proto se redakce Pivídek rozhodla pro vás prozkoumat, co skrývají kandidáti v ledničkách. A měli jsme štěstí, česká povaha se opět ukázala, protože kouzelné slovo „pivo“ otevřelo dveře u všech z nich, včetně současného prezidenta Miloše Zemana. Vezměme je ovšem postupně:


Mirek Topolánek má jako správný "chachar" ledničku plnou Ostravaru. Ovšem na náš dotaz, kolik tohoto piva v průměru vypije, reagoval podrážděně slovy „Pít? Chcete mě snad otrávit? Má to pravda v kuchyni multifunkční použití, dají se s tím leštit podlahy, prošťouchnout odpad, nebo servírovat tchýni, ale sám to pít, to jste se museli zbláznit!“. Musíme nicméně konstatovat, že se zřejmě až tolik nerozčílil, protože když nás vykopl ze dveří, ukázal nám svým oblíbeným gestem, že jsme pro něj stále jedničky.U Mirka Topolánka je třeba pochválit mazáckou techniku držení půllitru (zdroj: blesk.cz)


Pro Jiřího Hynka, šéfa Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, je jeho zaměstnání vším. V ledničce má čestné místo Zlatá raketa od Matušky a ze zahraničních piv má prý nejraději skotský Innis Gunn. Naši návštěvu jsme však museli ukončit předčasně, jelikož pan Hynek spěchal na vlak Slovenská strela do Bratislavy, kde prý hodlal poskytnout exkluzivní rozhovor místní moderátorce Zlatici Puškárové. Doufáme, že si z nás pouze nestřílel.


Petr Hannig je, jak možná víte, velký český patriot. U něj v ledničce jsme proto narazili na pivo výhradně české produkce. Dokonce před námi osobně rozbil několik lahví, u kterých jsme mu tvrdili, že obsahují mnichovský slad. Vídeňské pivo už jsme proto raději nepráskli, protože by ho byla škoda.


Další z kandidátů Pavel Fischer v sobě nezapřel bývalého francouzského diplomata, když na naši otázku, jaké pivo má nejraději, odpověděl diplomaticky: „Víno“. Protože jsme ale o jeho lásce k zemi galského kohouta věděli dopředu, přinesli jsme mu jako dar štrasburské pivo Fischer, ze kterého měl nepokrytou radost. Jméno dalšího daru, piva Kingfisher, ho dokonce zaujalo natolik, že prý možná v případě zvolení začne uvažovat o změně státního řízení na monarchii. Shodli jsme se, že král nebo prezident, hlavně, ať chlastá, pak bude reprezentace zajištěna minimálně tak kvalitně, jako doposud.


Přes veřejně již stokrát omílaná prohlášení, že není vítač, kývač ani hýkač, musíme na Jiřího Drahoše prozradit šokující odhalení. Ledničku měl totiž plnou černého piva. V kombinaci s tím, že našemu bdělému oku neunikla ani arabská káva na poličce, je to jasný důkaz jeho pečlivě skrývaného multi-kulti sluníčkářství.


Mluvčí současného prezidenta Jiří Ovčáček nejprve naši žádost o schůzku zamítl s tím, že Miloš Zeman se s novináři před volbami, a vlastně ani po nich, setkávat nebude. Druhý den se nicméně ozval znovu a omluvil se s tím, že po přečtení našich stránek seznal, že o nějaké novinařině nebo souvislém psaní nemůže být v našem případě řeč. Téma piva je navíc prý hlavě státu velmi blízké. Osobně nás proto provedl rozsáhlým sklepením pod Pražským hradem, původně zamýšleným jako protiatomový kryt. Tady, ne nepodoben správci ze slavné scény filmu „Rozpuštěný a vypuštěný“ nás nejprve se slovy „vodka, vodka, vodka...“ provedl kolem několika místností až na konec chodby. Zde jsme si prohlédli něco, co připomínalo distribuční sklad pivovaru Budějovický Budvar, což jistě čtenáře znalé prezidentových pivních preferencí nepřekvapí. Z časových důvodů jsme museli bohužel odmítnout prohlídku dlouhodobých zásob, připravených na příští týden.Na to, že drží v ruce pouze třetinku, snad až příliš spokojený Miloš Zeman (zdroj: info.cz)


Lékař Marek Hilšer nás vzhledem k nabitému programu musel u sebe doma záhy po přijetí na chvíli opustit. Protože jsme nechtěli dlouho rušit, ochutnali jsme z ledničky sami. Lahve byly bez etiket, proto se mezi námi rozhořel spor, o jaké pivo se jedná. Redakční kolega si byl jist, že je to lehké pivo americké. Já, s méně zkušenostmi se zaoceánským pivovarnictvím, jsem tipoval spíše průmyslové pivo holandské. Rozsoudil nás až sám kandidát, který po návratu prohlásil, že šlo o vzorky moči z jeho lékařské praxe. Potěšilo nás tak, že jsme pravdu měli oba.


Budějovický rodák Vratislav Kulhánek se s prezidentem Zemanem možná neshodne na zahraniční politice, výkladu ústavy, úloze prezidenta...no zkrátka na hodně věcech, nicméně v jednom si notují, a to je obliba piva Budvar. Vzhledem k tomu, že jsme si o něm přečetli i to, že ač působil ve Škodovce, má rád rychlost, doporučili jsme mu v dobré víře několik dalších jihočeských značek, po kterých se mu zaručeně zrychlí krok. Tyto dobře míněné rady však asi nebyly pochopeny – musíme nicméně přiznat, že rychlost, se kterou nás následně vyhodil, byla vážně nedostižná, a to i bez Platana.


Při ohlášení kandidatury Michala Horáčka jsme se nejdřív zaradovali, že do voleb jde náš známý domovarník stejného jména a že konečně bude koho volit, takže odhalení, že jde o jakéhosi spisovatele, textaře, podnikatele, esejistu, básníka, novináře a producenta pro nás bylo trochu zklamáním. I on se ale pivu nevyhýbá a v české pivní kultuře se dobře orientuje. Ostatně, dokázali byste ji shrnout lépe, než on v jednom ze svých textů „Buřty, pivo, nenávist“...? Apelovali jsme na něj, ať tímto životním moudrem nahradí text na naší standardě, že tu pravda už tak nefrčí a každopádně nevítězí, tak uvidíme, zda nás v případě zvolení poslechne.Michal Horáček. Jen doufáme, že to, co pije, není ve skutečnosti Kofola (zdroj: blesk.cz)


Jelikož jsme stránky výhradně apolitické (kromě neúspěšného pokusu o založení strany CHLAST před volbami 2013), nechceme a nebudeme nikomu radit, koho volit, jenom si z toho děláme srandu. Můžeme však snad prohlásit, že správný český prezident by měl pít a potud jsou všichni kandidáti jistě přijatelní.


S obavami však musíme hledět jak na východ, tak na západ, kde se v současné napjaté době potkává duo abstinentů Putin – Trump...

Autor: Jan Karel Bartuška
Vloženo: 9. 1. 2018

Přidejte komentář

Komentáře (0)

Buďte první, kdo přidá komentář ke článku!