Kniha „Bierwander Horními Franky“

Jedinou oblastí na světě, kde se vaří pivo téměř v každé vesnici od středověku až dodnes, jsou bavorské Horní Franky. Na dohled od Chebu v regionu menším než Plzeňský kraj a s méně obyvateli než má Praha dodnes funguje neuvěřitelných 168 pivovarů! První společná kniha autorů webu Pivídky.cz, kteří do regionu sami pravidelně jezdí, vás seznámí s jejich historií i současností a poskytne Vám veškeré praktické informace k jejich návštěvě.

To však zdaleka není vše - kromě těchto detailních informací najdete v knize i vloženou mapu, tipy na nejhezčí pivní výlety a spoustu zajímavostí o regionu, tradičních pivních stylech Horních Franků, přírodních krásách, historických památkách, a zejména o „pivní metropoli Evropy“, středověkém Bambergu s 15 fungujícími pivovary!

Vyražte s námi na „Bierwander“!

168 pivovarů

Kniha Vás seznámí se všemi v současnosti fungujícími pivovary v regionu – od nadšenců, kteří pivo vaří především pro radost až po průmyslové podniky, od tradičních rodinných provozů vlastněných po generace po nejnovější „craft“ pivovary, od zapadlých vesnických pivovárků po ty nejproslulejší v centru Bambergu. Každému z nich je v knize věnována samostatná stránka, doslova nabitá praktickými informacemi k jejich návštěvě – adresou, kontakty, velikostí, otevírací dobou. To vše navíc vždy doplňuje povídání o nabízených stylech, historii, současnosti či dalších zajímavostech. A co se do knížky nevešlo – například detailní turistickou mapu – můžete najít přes QR kód na stránkách Pivídky.cz!

14 tematických zajímavostí

Kromě pivovarů samotných se kniha detailně věnuje i popisu regionálních zajímavostí – historii a památkám Bambergu a Bayreuthu, přírodním krásám Franckého Švýcarska, místní kuchyni, dopravě po regionu či tradičním vánočním trhům. A samozřejmě nechybí ani ty zajímavosti spjaté s pivem – povídání o kameninových půllitrech, fenoménu zahradních restaurací, místních festivalech nebo dalších řemeslech pivovarského průmyslu.

10 pivních výletů

Ten pravý Bierwander! Hustota pivovarů v Horních Francích umožňuje se mezi nimi pohodlně pohybovat pěšky a spojit tak jejich návštěvu s příjemnými výlety místní krajinou. Zužitkovali jsme dlouholeté zkušenosti z našich vlastních výprav a v knize Vám přinášíme detailní popis deseti těch nejzajímavějších. Pro Vaše pohodlí je u nich vždy uvedená nejen trasa a pivovary po cestě, ale třeba i jejich orientační otevírací doba, doprava do výchozího bodu a další tipy tak, aby Vás cestou kromě výborného piva už nemohlo nic překvapit!

Vložená mapa

Všechny pivovary najdete přehledně i na vložené mapě formátu A2, která je součástí knížky!