Pivídky doporučují:

Český pivní atlas - online prodej

Recenze zde


Pivídky na Facebooku

Novinky

19.8.2019 - (Po)prázdninová aktualizace mapy ČR a prosíme o pozornost, protože po ní nás dělí už jen jeden pivovar od magického počtu pět set, o čemž vás rozhodně budeme (a asi i brzy) informovat! Na číslo 499 nás dostaly pivovary: IndustryBeer Nymburk, NOVETA Český Brod, Šestajovice (všechny kraj Středočeský), Panský pivovar Paskov (Moravskoslezský), Axiom Brewery Prostějov (Olomoucký) a Opočenský pivovar Baron (Královéhradecký). Ještě jsme také změnili status u několika pivovarů, které se dostaly mezi průmyslové (tj. čistě zvýšili výstav nad 10 000 hl/rok) - týká se to Dalešic a Tambora. V příhraničí ani na Slovensku (opět) nic nového, ale u nás je to napínavé, tak sledujte Pivídky!

14.8.2019 - Přidán druhý, závěrečný díl článku o nealko pivu: Vše, co jste nechtěli vědět o nealkoholickém pivu a neobtěžovali jste se zeptat, díl 2. - Ultimátní nealko test.

12.7.2019 - Přidán nový článek o Degustačním souboji pražských a plzeňských pivovarů, který Pivídky organizovaly!

6.7.2019 - (Před)prázdninová aktualizace mapy ČR a příhraničí: přidali jsme pivovary Řevnice (kraj Středočeský), Krodo Beer (Královehradecký), Staré Město (Praha, na místě bývalých Dobřenských), Vlachovo Březí a Čížová (oba Jihočeský). V polském příhraničí jsou nové browary Bury, Cześć Brat! a Pinta. Na Slovensku novinky žádné!

Archiv

Tácek Pivídek

Gifty.cz - výhradní dodavatel tácků pro Pivídky

SlovenskySlovensky EnglishEnglish PolskiPolski DeutschDeutsch

Pivná mapa a zoznam pivovarov na Slovensku

Po kliknutí na príslušný kraj dojde k jeho priblíženiu. Po rozkliknutí pivovaru sa v novom okne objaví jeho stručný opis (vrátane adresy, webu a GPS).

Aktualizované 06/07/2019

Zoznam pivovarov

Pivovary sú radené podľa krajov.

Ako "Novinka" sú v zozname označené pivovary, ktoré vznikli v posledných troch mesiacoch. Zoznam obsahuje a rozlišuje aj pivovary, ktoré sa ešte len v najbližšej dobe pripravujú (1-2 mesiace).

Pre ľahšiu orientáciu slúži záložka krajov nižšie.

Vlajka Slovensko Slovensko

Celkom 74 pivovarov (+0 v príprave), z toho 4 (+0) priemyselných a 70 (+0) minipivovarov (hranicou delenia je výdaj 10 000 hl ročne)


Vlajka Slovensko Pivovary Slovenska podľa krajov

Banskobystrický (10 pivovarov)

Bratislavský (20 pivovarov)

Košický (7 pivovarov)

Nitrianský (5 pivovarov)

Prešovský (8 pivovarov)

Trenčianský (5 pivovarov)

Trnavský (9 pivovarov)

Žilinský (10 pivovarov)Komentáře (136)

Od nejnovějšíhoOd nejstaršího Strana 1 z 7 Následujících 20 »

 1. Michal's avatar Michal

  Úžasné a veľká vďaka za kompletnú mapu. A dokonca vcelku prekvapivá, nečakal som až 34 pivovarov (osobne som vedel iba tak cca 25)

  #1 – 21 November, 2013 at 7:16 pm

 2. Zippich's avatar Zippich

  Proč není uveden pivovar Codecon Svätý Júr? (vím, že vaří jen příležitostně)

  #2 – 27 November, 2013 at 4:11 pm

 3. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, neuvádíme ho právě kvůli tomu, že nevaří pravidelně. Kritériem pro zařazení do mapy pro pivovar je především to, aby jejich pivo bylo někde pravidelně veřejně dostupné, neuvádíme tedy domácí pivovary, příležitostné, apod. Samozřejmě existují podniky, které jsou na hraně, Svätý Júr jsme však nezařadili právě proto, že nevíme o tom, že by jejich pivo bylo někde pravidelně na čepu. Zdravím, Kryštof

  #3 – 27 November, 2013 at 6:20 pm

 4. Vavřík Ag's avatar Vavřík Ag

  Dobrá práce Kryštofe, je vidět, že neusínáte na vavřínech! Minulý měsíc jsem navštívil tři bratislavské pivovary a myslím, že se konečně i u našich sousedů vydali tou správnou cestou, piva byla výborná! Měj se a ať se daří! P.S. U růží už mají vánoční speciál, tak se třeba zase potkáme :-))

  #4 – 3 December, 2013 at 1:43 pm

 5. Michal's avatar Michal

  Codecon by mal začať pravidelne variť na jar 2014 (info priamo z pivovaru, ale cca pol roka staré takže možno je už všetko inak)

  #5 – 9 December, 2013 at 9:55 pm

 6. DarkmoonSlovakia's avatar DarkmoonSlovakia

  Zdravim secky smadne tlamy...Kukam tu pivnu mapu slovensku a ked sem ju zrovnal stu moju chyba my tu minipivovar ze Sabinova menuje sa Štamgast.Sidli na ulice Ovocinarska 24,083 01 Sabinov.Pokal mam moje zdroje uplne aktualne tak vim ze este v polovine roka 2013 fungovali.

  #6 – 19 December, 2013 at 8:32 am

 7. Lubos's avatar Lubos

  LaCubana v N. Zámkoch už asi skončila (podľa FB a ich stránky). Vo februári mám cestu okolo, tak skontrolujem. PS: Ćítanie o vzniku tej diplomovky je úžasné !

  #7 – 14 January, 2014 at 8:03 pm

 8. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím a díky za aktuální informaci. Nové Zámky odebíráme, i když nás to trochu překvapilo, byl jsem tam v listopadu a La Cubana vypadala jako prosperující podnik. Budeme rádi za bližší info, pokud budete mít cestu kolem. Kryštof

  #8 – 18 January, 2014 at 1:11 pm

 9. Peter Škutka's avatar Peter Škutka

  Dobrý deň. Chýba Vám tam pivovar Lanius - Trenčín.

  #9 – 9 February, 2014 at 9:25 am

 10. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, díky za info, na první pivovar v Trenčianském kraji jsme již netrpělivě čekali:) Zařazujeme jej mezi připravované pivovary.

  #10 – 16 February, 2014 at 8:18 am

 11. Lubos's avatar Lubos

  No nie son istý, že v Novomestskom pivovare varia pivo. On síce je na bývalom mieste Staroslovienskeho pivovaru (zozadu Istropolisu), ale myslím, že tam striedajú len menej známe značky a je to vlastne piváreň.

  #11 – 16 February, 2014 at 11:09 pm

 12. Michal's avatar Michal

  Empiricky potvrdené, v Novomestskom sa pivo naozaj varí - v piatok čapovali vlastné 12° pale ale "Jarkko Ruutu" (majú aj vlastné krígle). Predpokladám, že sa im občas várka vypije skôr než dozreje ďalšia.

  #12 – 31 March, 2014 at 10:42 am

 13. Luboš's avatar Luboš

  ten Jarkko varí "domavarič" zo Slovenského Grobu http://www.pivojama.eu/?page_id=30 a varí ho ako hosť na zariadeniach minipivovaru Richtár Jakub. Nebol som v Novomestskom pivovare takmer polroka, ale Jarkko isto nie je ich pivo ... existuje už minimálne 2 roky a Novomestský vznikol asi pred vyšše rokom, ak ma pamäť neklame. Asi je to tak, že to uvaril pre Novomestský, ale ani na WWW neuvádzajú, že v súčastnosti priamo varia pivo ... pošlem im e-mail s touto otázkou ... uvidíme ...

  #13 – 31 March, 2014 at 10:42 pm

 14. Michal's avatar Michal

  Ja som bol presvedčený že homebrewer(i) z Jamy nakoniec išli do toho a založili Novomestský minipivovar, resp. sa s ním spojili. A tiež sa mi marí, (ale obe ruky by som na to nestavil), že na pivnom lístku v NP bol ako zdrojový pivovar u Jarkka uvedený práve Novomestský pivovar.

  #14 – 1 April, 2014 at 3:38 pm

 15. Luboš's avatar Luboš

  toto mi včera odpísali z JAMY ... "Ahoj, je to tak, že pivo si zatiaľ varím u Richtára Jakuba. Vlastná technológia je na ceste a čoskoro zverejním ďalšie informácie. Maťo" .... ešte uvidím, čo odpíšu z Novomestského, ale asi to bude tak, ako píšeš ty, že asi do toho pôjdu v Novomestskom a bude tam fajn skutočný minipivovar ... :)

  #15 – 1 April, 2014 at 4:17 pm

 16. Luboš's avatar Luboš

  toto mi včera odpísali z JAMY ... "Ahoj, je to tak, že pivo si zatiaľ varím u Richtára Jakuba. Vlastná technológia je na ceste a čoskoro zverejním ďalšie informácie. Maťo" .... ešte uvidím, čo odpíšu z Novomestského, ale asi to bude tak, ako píšeš ty, že asi do toho pôjdu v Novomestskom a bude tam fajn skutočný minipivovar ... :)

  #16 – 1 April, 2014 at 4:23 pm

 17. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím a díky za připomínky a plodnou diskusi k Novomestskému pivovaru. Pokud je to tak, že pivo se nyní vaří jinde, ale zahájení výroby v pivovaru je plánováno v brzkém termínu, tak už pivovar v mapě s dovolením ponecháme, zasvěcení budou vědět:) Kryštof

  #17 – 3 April, 2014 at 6:51 am

 18. Peter Škutka's avatar Peter Škutka

  Zdravím. Prosím o pridanie minipivovaru Cassa Brewery - Košice.

  #18 – 22 June, 2014 at 5:29 pm

 19. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, díky za info, Cassa Brewery přidán. Nemáte nějakou informaci o jejich webových stránkách nebo FB profilu? Z webu jsem se o jejich činnosti dozvěděl jen z nepřímých zdrojů... Kryštof

  #19 – 7 July, 2014 at 7:43 pm

 20. Samo's avatar Samo

  Ahoj, ďakujem za super zoznam. Dovolil som si podľa toho zaktualizovať svoj zoznam na foursquare: "Slovenské minipivovary a podniky s vlastným pivom" https://foursquare.com/samobaran/list/slovenské-minipivovary-a-podniky-s-vlastným-pivom Nie sú to čisto regulérne minipivovary, ale aj podniky, ktoré príležitostne čapujú vlastné pivo. Možno to ale niekoho zaujme. S.

  #20 – 20 July, 2014 at 10:44 am

Strana 1 z 7 Následujících 20 »

Pošlete komentář
(nutný)
(není nutná)
CAPTCHA Image
Jiný obrázek