Pivídky doporučují:

Český pivní atlas - online prodej

Recenze zde


Pivídky na Facebooku

Novinky

13.3.2018 - Aktualizace mapy českých a příhraničních pivovarů: dvěma novými českými přírůstky jsou Prdek v Libereckém a Bukovar v Jihočeském kraji. Kromě toho jsme aktualizovali i pivovary v rakouském příhraničí.

8.2.2018 - Aktualizace v mapách českých i slovenských pivovarů: v Čechách a na Moravě nové pivovary Tor (kraj Jihomoravský), Kail (Praha) a Baštecký pivovar (Středočeský). Na Slovensku Panský pivovar Bojnice (kraj Trenčianský). A nakonec i Książęcy Browar Nysa v polském příhraničí.

3.2.2018 - Přidán nový článek: Tradiční novoroční bilance českého pivovarnictví v roce 2017. Tradiční se už také stává její vydávání v únoru.

9.1.2018 - Přidán nový článek o tom, Co skrývají prezidentští kandidáti v ledničkách.

Zároveň jsme aktualizovali i mapu pivovarů ČR - a přidali jsme pivovary Čepice (kraj Plzeňský), Genius noci (Jihomoravský) a Hroch přímo v Liberci.

Archiv

Tácek Pivídek

Gifty.cz - výhradní dodavatel tácků pro Pivídky

ČeskyČesky EnglishEnglish PolskiPolski DeutschDeutsch

Pivní mapa a seznam pivovarů ČR - včetně příhraničí!

Po kliknutí na příslušný kraj dojde k jeho přiblížení. Po rozkliknutí pivovaru se v novém okně objeví jeho stručný popis (včetně adresy, webu a GPS). Podrobnější informace o jednotlivých pivovarech (alespoň těch českých) naleznete na stránkách pivovary.info.

Atlas - reklama 1
Pivídky doporučují: Český pivní atlas. Recenzi knihy naleznete zde

Aktualizováno 13/03/2018

Pro prohlížení mapy si musíte stáhnout novější verzi Adobe Flash Player.

Seznam pivovarů

Pivovary České republiky jsou řazeny podle krajů, pivovary z německého, rakouského, polského a slovenského pohraničí potom abecedně dle dané země. Mapa a seznam obsahuje pouze příhraniční pivovary do vzdálenosti zhruba třiceti kilometrů od českých hranic.

Jako "Novinka" jsou v seznamu označeny pivovary, které vznikly v posledních třech měsících. Seznam obsahuje a rozlišuje i pivovary, které se teprve v nejbližší době připravují (1-2 měsíce).

Pivovary označené červeným znakem x mají po rozkliknutí k dispozici také mapu své působnosti v rámci obcí České republiky (Poznámky a vysvětlivky k mapám působnosti naleznete zde).

Pro snadnější orientaci slouží záložky krajů a zemí níže.

Vlajka ČR Česká republika

Celkem 430 pivovarů (+0 v přípravě), z toho 43 (+0) průmyslových a 387 (+0) minipivovarů (hranicí dělení je výstav 10 000 hl ročně)

Vlajka Německo Německé příhraniční pivovary

Vlajka Rakousko Rakouské příhraniční pivovary

Vlajka Slovensko Slovenské příhraniční pivovary

Vlajka Polsko Polské příhraniční pivovary


Vlajka ČR Pivovary České republiky dle krajů

Jihočeský (31 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Jihomoravský (52 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Karlovarský (9 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Královéhradecký (26 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Liberecký (15 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Moravskoslezský (42 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Olomoucký (33 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Pardubický (16 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Plzeňský (39 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Praha (36 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Středočeský (52 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Ústecký (29 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Vysočina (31 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Zlínský (19 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Vlajka Německo Německé příhraniční pivovary

Vlajka Rakousko Rakouské příhraniční pivovary

Vlajka Slovensko Slovenské příhraniční pivovary

Vlajka Polsko Polské příhraniční pivovaryKomentáře (213)

Od nejnovějšího Od nejstaršího « Předchozích 20 Strana 2 z 11 Následujících 20 »

 1. VP's avatar VP

  To Luděk, kde přesně bylo pivo uvařeno samozřejmě s jistotou nevím, ale recepturu a suroviny snad měnit nebudou, i kdyby pro ně první várku uvařil dejme tomu Purkmistr. Když se někde natrvalo usadí do té doby létající pivovar, také to neřeším a nečekám podstatné změny v kvalitě. Důvod Vašeho konfrontačního přístupu nechápu.

  #193 – 9 December, 2016 at 7:10 pm

 2. Michal's avatar Michal

  @Luděk: Ja som obyčajný pivný turista a ak ma obsluha o niečom informuje tak predpokladám, že hovorí pravdu. Nie som nejaký inkvizítor, aby som ju a priori podozrieval z lži a dožadoval sa najlepšie nejakého úradne overeného potvrdenia, že sa prinesené pivo varilo na mieste... Ak máte ako miestny iné informácie tak je výborné, že sa o ne podelíte (a ešte lepšie, ak si odpustíte tie mravokárne povzdychnutia), ale tak nejak neviem, o čo Vám vlastne ide: A) ste natoľko veľký pedant že je Vám proti srsti, ak záznam na Pivídkach o nejaký ten týždeň predbehne svoju dobu B) máte podozrenie že v Beer Factory variť v najbližšej dobe (ak vôbec) nebudú a iba snažia klamať komunitu milovníkov piva C) ... ?

  #192 – 8 December, 2016 at 6:49 am

 3. Luděk's avatar Luděk

  Reagoval jsem na příspěvek nicku VP, takže nejprve k němu: pivovar se otevíral tuším 18.11. a pan VP hlásí, že 24.11. měl od BF pivo. Chodil jsem pravidelně okolo, protože jsem z Plzně, a pravím, že do poslední chvíle tam panoval čilý stavební ruch a varna byla kvůli prašnosti ukrytá pod fólií. Z toho plyne, že si do foroty pro začátek s velkou pravděpodobností navařili jinde, např. v Purkmistru?. Pochybuju, že by po šesti dnech dali pivo na čep. Kdyby Vám servírka řekla "skočte z okna", tak skočíte, protože to řekla a Vám to stačí? No nic, na českých pivních diskuzích je to stále o ničem...

  #191 – 7 December, 2016 at 7:15 pm

 4. Michal's avatar Michal

  Zdravím, ja som v Beer Factory pivo pil a čašníčka ma uisťovala, že sa jedná o pivo uvarené u nich (to mi stačilo). Na rozdiel od pivovaru U supa, ktorý ešte stále varí v Chotěboři a vrátil by som ho medzi pripravované (podľa obsluhy čakajú na povolenie od úradu alebo niečo také). Medzi pripravované by som zaradil aj Jarošovský pivovar, kde intenzívne prebiehajú stavebné práce a považujem za vylúčené, aby nakoniec variť nezačal. Na druhú stranu by som sa spýtal na skúsenosti s pivovarom Ondra v Brandýse n. L., kontaktovať sa mi ho nepodarilo a v hospode, kam by mal podľa svojho webu dodávať pivo tvrdia, že už asi pol roku od neho nič nedostali.

  #190 – 6 December, 2016 at 9:18 am

 5. Luděk's avatar Luděk

  to VP: A jste si bezpečně jistý, že jste pil pivo vařené už na místě, tedy ve varně Beer Factory?

  #189 – 5 December, 2016 at 5:55 pm

 6. VP's avatar VP

  Dnes jsem pil pivo nového plzeňského pivovaru Beer factory, šlo o premiéru, pivovar s restaurací je na rohu Dominikánské a Veleslavínovy ulice v Plzni, v sortimentu má několik ejlů, ležák, pšenici a vlastní verzi trappistického piva. Rozhodně stojí za ochutnání. VP.

  #188 – 24 November, 2016 at 10:44 pm

 7. Milan Polák's avatar Milan Polák

  http://www.malesickymikropivovar.cz/cs/

  #187 – 8 November, 2016 at 10:13 am

 8. Michal's avatar Michal

  Pivovar Moucha už je tiež v prevádzke, predpokladám. http://www.mouchapivo.cz/

  #186 – 23 October, 2016 at 3:41 pm

 9. Michal's avatar Michal

  Jarošovský pivovar už má navarený vianočný špeciál (podľa ich fb profilu), takže by som ho zaradil medzi pripravované. Na Slovensku v Bojniciach je v podobnej fázi Panský pivovar Bojnice.

  #185 – 18 October, 2016 at 10:48 pm

 10. Ivan Baranovic's avatar Ivan Baranovic

  Medzi prazske pivovary mozete pridat i Staromestsky pivovar U Supa. www.pivovarusupa.cz

  #184 – 18 October, 2016 at 1:28 pm

 11. Monika Březinová's avatar Monika Březinová

  Dobrý den, zasílám podrobnější informace k našemu nově (6.2016) vzniklému minipivovaru-Fakultní minipivovar ZF JU. Prosím o zaslání vašich požadavků, k zápisu do seznamu a přidání na pivní mapu. Děkuji a přeji pěkný den.

  #183 – 12 October, 2016 at 11:10 am

 12. Michal's avatar Michal

  Dve technické poznámky: pivovar Lucky Bastard sa sťahuje do nových priestorov, Kotlářská 51a, a pivovar Opat Broumov tento rok súťažil o výročnú cenu ČMPA v kategórii "pivovar s výstavem 10000-20000 hl", takže by som ho preradil do kategórie priemyselných.

  #182 – 9 October, 2016 at 4:34 pm

 13. Michal's avatar Michal

  Do mapy prosím pridať aktívny pivovar Zlosin http://pivovarzlosin.cz/ a Cestář Ostružná. Naopak v pivovare Borovinka v Domaníně prerušili výrobu piva na neurčito, obnovu nevidia reálne (zistené na mieste, inak fajn reštaurácia, ale z pív je iba Černá Hora).

  #181 – 6 September, 2016 at 11:50 am

 14. Kisutam's avatar Kisutam

  Na mapě je pivovar Mačák v Olomouci.Technologie už je nějakou dobu zdemontována a odvezena.Na místě funguje jen hospoda.

  #180 – 4 September, 2016 at 6:32 pm

 15. kisutam's avatar kisutam

  Nenašel jsem na mapě minipivovar Záhlinice.

  #179 – 20 August, 2016 at 8:42 pm

 16. Luděk's avatar Luděk

  Dovolil bych si mírně polemizovat s kamenoújezdským Loužkem - nejde o komerční pivovar, ale stále o homebrewing s občasným prodejem "přebytků" na některém festivalu nebo spřátelené hospodě (ošetřeno u Celní správy!) - něco jako svého času např. Mačice. Obávám se, že to bude u méně informovaných pijanů vyvolávat jak velká očekávání, tak zklamání - že třeba pojedou do Rokycan a jistojistě budou přesvědčeni, že na zn. Loužek někde narazí... Na stránkách Beerweb (si) tento pivovar zadali bohužel také.

  #178 – 28 July, 2016 at 2:44 pm

 17. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, tak jsme zpět a můžete se těšit na pořádnou dávku nových pivovarů - jen v ČR máme od minula 7 nových, 1 připravovaný (Lochkov) a 1 obnovený (Český Krumlov). Díky za zprávy z terénu a nebojte se, mapa teď zas bude aspoň nějaký ten týden aktuální:)

  #177 – 17 July, 2016 at 8:31 pm

 18. Luděk's avatar Luděk

  Pivovar Na Lochkově (na okraji Prahy) má vlastní varnu, spatřil jsem ji na vlastní oči před 2 týdny. Brzy by měli mít něco z vlastní produkce na čepu, dosud vařili podle vlastních receptů ve Svachově Lhotce. Doporučuji sledovat např. jejich FB.

  #176 – 14 July, 2016 at 8:22 pm

 19. Karel's avatar Karel

  Dobrý den, nevíte jak je to s Lochkovským pivem? Mají vlastní varnu nebo si to nechávají vařit jinde? Na stránce se tváří, jako by to byla restaurace s pivovarem.

  #175 – 12 July, 2016 at 10:51 pm

 20. Michal's avatar Michal

  Zdravím, mapa zasa začína zastarávať :) Z pivného infa: Otvoril druhý tišnovský minipivovar, Květnice: http://pivovar-kvetnice.cz/ - pivovar Na čtyřce v Pelhřimove je minimálne vo fázi prípravy http://www.minipivovary-pacovske.cz/cz/homepage/default/242/pivovar-na-ctyrce-pelhrimov - znova sa začalo variť v Eggenbergu http://budejovice.idnes.cz/eggenberg-v-krumlove-zase-vari-pivo-d6w-/budejovice-zpravy.aspx?c=A160623_2255284_budejovice-zpravy_mrl - Dvůr Perlová voda http://www.dvurperlovavoda.cz/pivovar/ - Kaberna https://www.kaberna.cz/

  #174 – 8 July, 2016 at 11:20 am

« Předchozích 20 Strana 2 z 11 Následujících 20 »

Pošlete komentář
(nutný)
(není nutná)
CAPTCHA Image
Jiný obrázek