Pivídky doporučují:

Český pivní atlas - online prodej

Recenze zde


Pivídky na Facebooku

Novinky

3.8.2017 - Omlouváme se za prodlení, konečně jsme aktualizovali mapu ČR (včetně příhraničí) i Slovenska, dle krajů: Praha: Hostivar H2; Plzeňský: Kalikovar; Ústecký: Špitt a Knajzl; Liberecký: Volt (konečně v Jablonci); Královehradecký: Jungberg; Pardubický: Dašice; Jihočeský: Horní Chrášťany; Vysočina: U Sudu a Trojan Telč; Olomoucký: Jelpl; Moravskoslezský: Dejf a Heřmanický, plus pivovar Albrechtice je konečně přestěhován ve stejnojmenném městě. Jdeme na Slovensko - Nitrianský: Zámčan; Banskobystrický: Predná Hora; Bratislava: U Ábela; A konečně polské příhraničí, to už bez krajů: Brieger a Mariacki. Plus pravidelné opravy a drobnější aktualizace. Uf, toť vše!

28.5.2017 - Novinky v mapě českých pivovarů: Pivovar Máša (kraj Středočeský) a U Jirsáka v kraji Olomouckém.

14.5.2017 - Aktualizace map pivovarů ČR (včetně příhraničí) i Slovenska: u nás nové pivovary U Šenkýřů (kraj Plzeňský), Měšťanský pivovar Kutná Hora, Poděbrady, Dědkův mlýn Unhošť (všechny Středočeský), Kamenice nad Lipou (Vysočina), JBM Brew Lab v Brně a Křikloun v kraji Jihomoravském. Na Slovensku vaří Baťák Brewery v Trenčianském kraji a Kazačok v Žilině, naopak vařit přestal DUB v Bratislavě. A konečně v polském příhraničí dva nové pivovary Hoppy Lab a Alternatywa.

Archiv

Tácek Pivídek

Gifty.cz - výhradní dodavatel tácků pro Pivídky

ČeskyČesky EnglishEnglish PolskiPolski DeutschDeutsch

Pivní mapa a seznam pivovarů ČR - včetně příhraničí!

Po kliknutí na příslušný kraj dojde k jeho přiblížení. Po rozkliknutí pivovaru se v novém okně objeví jeho stručný popis (včetně adresy, webu a GPS). Podrobnější informace o jednotlivých pivovarech (alespoň těch českých) naleznete na stránkách pivovary.info.

Atlas - reklama 1
Pivídky doporučují: Český pivní atlas. Recenzi knihy naleznete zde

Aktualizováno 28/05/2017

Pro prohlížení mapy si musíte stáhnout novější verzi Adobe Flash Player.

Seznam pivovarů

Pivovary České republiky jsou řazeny podle krajů, pivovary z německého, rakouského, polského a slovenského pohraničí potom abecedně dle dané země. Mapa a seznam obsahuje pouze příhraniční pivovary do vzdálenosti zhruba třiceti kilometrů od českých hranic.

Jako "Novinka" jsou v seznamu označeny pivovary, které vznikly v posledních třech měsících. Seznam obsahuje a rozlišuje i pivovary, které se teprve v nejbližší době připravují (1-2 měsíce).

Pivovary označené červeným znakem x mají po rozkliknutí k dispozici také mapu své působnosti v rámci obcí České republiky (Poznámky a vysvětlivky k mapám působnosti naleznete zde).

Pro snadnější orientaci slouží záložky krajů a zemí níže.

Vlajka ČR Česká republika

Celkem 405 pivovarů (+0 v přípravě), z toho 44 (+0) průmyslových a 361 (+0) minipivovarů (hranicí dělení je výstav 10 000 hl ročně)

Vlajka Německo Německé příhraniční pivovary

Vlajka Rakousko Rakouské příhraniční pivovary

Vlajka Slovensko Slovenské příhraniční pivovary

Vlajka Polsko Polské příhraniční pivovary


Vlajka ČR Pivovary České republiky dle krajů

Jihočeský (29 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Jihomoravský (46 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Karlovarský (9 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Královéhradecký (23 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Liberecký (13 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Moravskoslezský (41 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Olomoucký (30 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Pardubický (15 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Plzeňský (37 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Praha (35 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Středočeský (50 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Ústecký (28 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Vysočina (31 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Zlínský (18 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Vlajka Německo Německé příhraniční pivovary

Vlajka Rakousko Rakouské příhraniční pivovary

Vlajka Slovensko Slovenské příhraniční pivovary

Vlajka Polsko Polské příhraniční pivovaryKomentáře (209)

Od nejnovějšího Od nejstaršího « Předchozích 20 Strana 2 z 11 Následujících 20 »

 1. Luděk's avatar Luděk

  to VP: A jste si bezpečně jistý, že jste pil pivo vařené už na místě, tedy ve varně Beer Factory?

  #189 – 5 December, 2016 at 5:55 pm

 2. VP's avatar VP

  Dnes jsem pil pivo nového plzeňského pivovaru Beer factory, šlo o premiéru, pivovar s restaurací je na rohu Dominikánské a Veleslavínovy ulice v Plzni, v sortimentu má několik ejlů, ležák, pšenici a vlastní verzi trappistického piva. Rozhodně stojí za ochutnání. VP.

  #188 – 24 November, 2016 at 10:44 pm

 3. Milan Polák's avatar Milan Polák

  http://www.malesickymikropivovar.cz/cs/

  #187 – 8 November, 2016 at 10:13 am

 4. Michal's avatar Michal

  Pivovar Moucha už je tiež v prevádzke, predpokladám. http://www.mouchapivo.cz/

  #186 – 23 October, 2016 at 3:41 pm

 5. Michal's avatar Michal

  Jarošovský pivovar už má navarený vianočný špeciál (podľa ich fb profilu), takže by som ho zaradil medzi pripravované. Na Slovensku v Bojniciach je v podobnej fázi Panský pivovar Bojnice.

  #185 – 18 October, 2016 at 10:48 pm

 6. Ivan Baranovic's avatar Ivan Baranovic

  Medzi prazske pivovary mozete pridat i Staromestsky pivovar U Supa. www.pivovarusupa.cz

  #184 – 18 October, 2016 at 1:28 pm

 7. Monika Březinová's avatar Monika Březinová

  Dobrý den, zasílám podrobnější informace k našemu nově (6.2016) vzniklému minipivovaru-Fakultní minipivovar ZF JU. Prosím o zaslání vašich požadavků, k zápisu do seznamu a přidání na pivní mapu. Děkuji a přeji pěkný den.

  #183 – 12 October, 2016 at 11:10 am

 8. Michal's avatar Michal

  Dve technické poznámky: pivovar Lucky Bastard sa sťahuje do nových priestorov, Kotlářská 51a, a pivovar Opat Broumov tento rok súťažil o výročnú cenu ČMPA v kategórii "pivovar s výstavem 10000-20000 hl", takže by som ho preradil do kategórie priemyselných.

  #182 – 9 October, 2016 at 4:34 pm

 9. Michal's avatar Michal

  Do mapy prosím pridať aktívny pivovar Zlosin http://pivovarzlosin.cz/ a Cestář Ostružná. Naopak v pivovare Borovinka v Domaníně prerušili výrobu piva na neurčito, obnovu nevidia reálne (zistené na mieste, inak fajn reštaurácia, ale z pív je iba Černá Hora).

  #181 – 6 September, 2016 at 11:50 am

 10. Kisutam's avatar Kisutam

  Na mapě je pivovar Mačák v Olomouci.Technologie už je nějakou dobu zdemontována a odvezena.Na místě funguje jen hospoda.

  #180 – 4 September, 2016 at 6:32 pm

 11. kisutam's avatar kisutam

  Nenašel jsem na mapě minipivovar Záhlinice.

  #179 – 20 August, 2016 at 8:42 pm

 12. Luděk's avatar Luděk

  Dovolil bych si mírně polemizovat s kamenoújezdským Loužkem - nejde o komerční pivovar, ale stále o homebrewing s občasným prodejem "přebytků" na některém festivalu nebo spřátelené hospodě (ošetřeno u Celní správy!) - něco jako svého času např. Mačice. Obávám se, že to bude u méně informovaných pijanů vyvolávat jak velká očekávání, tak zklamání - že třeba pojedou do Rokycan a jistojistě budou přesvědčeni, že na zn. Loužek někde narazí... Na stránkách Beerweb (si) tento pivovar zadali bohužel také.

  #178 – 28 July, 2016 at 2:44 pm

 13. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, tak jsme zpět a můžete se těšit na pořádnou dávku nových pivovarů - jen v ČR máme od minula 7 nových, 1 připravovaný (Lochkov) a 1 obnovený (Český Krumlov). Díky za zprávy z terénu a nebojte se, mapa teď zas bude aspoň nějaký ten týden aktuální:)

  #177 – 17 July, 2016 at 8:31 pm

 14. Luděk's avatar Luděk

  Pivovar Na Lochkově (na okraji Prahy) má vlastní varnu, spatřil jsem ji na vlastní oči před 2 týdny. Brzy by měli mít něco z vlastní produkce na čepu, dosud vařili podle vlastních receptů ve Svachově Lhotce. Doporučuji sledovat např. jejich FB.

  #176 – 14 July, 2016 at 8:22 pm

 15. Karel's avatar Karel

  Dobrý den, nevíte jak je to s Lochkovským pivem? Mají vlastní varnu nebo si to nechávají vařit jinde? Na stránce se tváří, jako by to byla restaurace s pivovarem.

  #175 – 12 July, 2016 at 10:51 pm

 16. Michal's avatar Michal

  Zdravím, mapa zasa začína zastarávať :) Z pivného infa: Otvoril druhý tišnovský minipivovar, Květnice: http://pivovar-kvetnice.cz/ - pivovar Na čtyřce v Pelhřimove je minimálne vo fázi prípravy http://www.minipivovary-pacovske.cz/cz/homepage/default/242/pivovar-na-ctyrce-pelhrimov - znova sa začalo variť v Eggenbergu http://budejovice.idnes.cz/eggenberg-v-krumlove-zase-vari-pivo-d6w-/budejovice-zpravy.aspx?c=A160623_2255284_budejovice-zpravy_mrl - Dvůr Perlová voda http://www.dvurperlovavoda.cz/pivovar/ - Kaberna https://www.kaberna.cz/

  #174 – 8 July, 2016 at 11:20 am

 17. pivofil's avatar pivofil

  V sobotu 18. 6. se prý slavnostně otevírá pivovar Welzl (?) v Zábřehu (na Moravě). Nevíte o tom někdo něco bližšího?

  #173 – 30 May, 2016 at 10:04 am

 18. Michal's avatar Michal

  Zemské pivo v Prahe podľa všetkého už varí vo vlastných priestoroch. Medzi pripravované by som zaradil aj pivovar Dolní Počernice http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/kratce-dolnopocernicti-opet-vari-pivo-20160520.html

  #172 – 29 May, 2016 at 10:14 am

 19. VP's avatar VP

  PRVNÍ KOZÍ PÍVOVAR V SUŠICI A NA SVĚTĚ ZALOŽEN r. 1590 PŘED KRISTEM ROHATÝM, BRADATÝM A SMRADLAVÝM KELTSKÝM KOZLEM Od roku 1999 má Sušice opět svůj pívovar v centrálním kozím chlívku a výstav činí 12 hektolitrů ročně, čímž je bezpečně nejmenší v České republice. Produkuje standardní světlý třináctikozový, standardní třináctikozový černý a poslední dobou trochen řízlý třináctikozový pívo a toto občas prostřídají speciály (například: světlá čtrnáctikozačka s trochen medu, patnáctikozová brusinka, naprostý celosvětový kozí unikát - živá borůvková čtrnáctikoza z borůvek od paní hajný, popř. z mrazáku paní hajný a neslavně známá TNT-banánová patnáct a půlka kozy, která byla jenom jednou a balistická křivka pěny z čerstvě otevřené láhve docákla na vzdálenost 331 cm, samozřejmě pouze v případě, že nedošlo k nekontrolovanému, neřízenému explozu. A jednou ročně vánoční speciál plus minus šestnáct koz). Jůůůbilejní stá várka byla ozdobena zatím nejsilnějším pívem, tj. stádem 16,9 koz světlých, silně namočených v medu.

  #171 – 11 May, 2016 at 1:20 pm

 20. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, je to bohužel tak, Lochota v Plzni již od ledna nevaří a z mapy tak byl odebrán. Ale netřeba smutnit, podle našich důvěrných zdrojů, se ještě letos v Plzni chystají otevřít hned dva nové pivovary.

  #170 – 24 April, 2016 at 3:07 pm

« Předchozích 20 Strana 2 z 11 Následujících 20 »

Pošlete komentář
(nutný)
(není nutná)
CAPTCHA Image
Jiný obrázek